| BoOoMbOnik a întrebat:

Voi ce consumati impotriva constipatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De cit timp esti constipată? Ia dulcolax.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lichide, fructe, legume

| neutrino a răspuns:

O lingurita de sare si una de ulei, preferabil de ricin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lapte+cola

| Xpressurself a răspuns:

Nu lua combinatii de genul lapte cu mere, lapte cu rosii ca provoaca efectul invers, adica scapi de una si dai de alta. consuma fructe zemoase (pere, prune) si apa. eventual cere un ceai cu efect laxativ de la farmacie. daca e grav vorbeste cu o farmacista sa te indrume.
cred ca ai inceput sa exagerezi putin legar de silueta ta, in plus te bazezi prea mult pe alti nestiutori ca tine care dau raspunsuri pe acest site.
cum spuneam in alt mesaj mai important decat alimentatia este stilul de viata care trebuie sa fie dinamic. danseaza, fa sport, cauta-ti un iubit.

| thewomaninwhite a răspuns:

Ceai verde sau incearca lapte cu mere sau orice alte fructe.

| Pinocchio a răspuns:

Fructe, mai exact mere.
Iti accelereaza motilitatea intestinelor.

Răspuns utilizator avertizat
| buburuza2007 a răspuns:

Apa+fructe
ceai zveltaflor de la plafar

| Iuliana_Delia_1991_Cqs3 a răspuns:

Pastile pe care le recomanda de obicei doctorul sau poti intreba la farmacie dar mai sunt si remedii ''băbești'' precum ceaiul verde, cafea, banane, mere, apa, iaurt depinde de la persoana la persoana.

| Maria_Miruna_1998 a răspuns:

Iaurt cu 0.1%grasime si ceai de portocale si scortisoara.