| Bobii a întrebat:

Sunt baiat am 1.60 și 56 de kg, lumea îmi zice ca sunt slab, dar ma văd gras. Vreau o dieta sa scap măcar de 6 kg, pot primii sfaturi va rog de la voi? Dau funda, vreau doar in pnm o dieta si o serie de exerciții, am putina mai multă grăsime pe solduri și burta, am și putini sâni și aia ma enervează mereu, sunt mici, dar nu ii vreau, mulțumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu esti gras, nu ai nevoie sa slabesti, esti numai bine, crede-ma! Succes!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu imi pari gras la 56 de kg si 1, 60 m.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu esti nici slab nici gras, ai o greutate perfecta raportata la inaltime.

| RosuEleonor a răspuns:

Încearcă să mergi la o sală fitness pentru a-ți modela corpul, nu ai nevoie să slăbești. Cât despre sâni este posibil să fie ginecomastie sau adipomastie. Amândouă sunt tratabile in mare parte cu ajutorul exercițiilor pentru piept, gen flotări. Pentru burtă abdomene. Încearcă să schimbi unele alimente dăunătore din dietă precum produsele de patiserie, sucurile carbogazoase și fastfood-urile.