| MihaiPaleologu a întrebat:

Sunt băiat, am 22 ani și de ceva timp simt ca tranzitul meu intestinal s-a schimbat. Detaliat vorbind simt o presiune în partea dreapta jos a abdomenului, care radiază și în spate, totodată e ca o senzație de nod, iar la unele mișcări de aplecare senzația e și mai intensa. Parca ar fi o senzație de balonare care nu dispare, scaunul fiind mai rar, având și mucus pe el. Luni merg la Doctor, ce poate fi? Abdomenul e umflat la palpare iar la presiune simt durere în anumite puncte ale colonului cred, ca și cum ar fi o presiune și nu se eliberează care radiază în durere. Nu am slăbit în greutate și nu este sânge în scaun, dar senzația nu a fost ameliorata nici cu schimbarea alimentației.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o apendicita acuta (poate ca gresesc). Eu zic sa mergi maine la urgente! Eu era sa mor din cauze asemantoare.

| aimullah123 a răspuns:

Ai de mult problema asta?
Oricum, cat mai repede sa mergi la gastroenterolog.

| aimullah123 a răspuns:

Ps : incearca site asta :
http://www.sfatulmedicului.ro/autoevaluarea-sanatatii
Poate iti faci o parere despre ce ar putea fi.
Dar sa nu iti faci griji.
Tu doar mergi la medic si o sa aflii exact ce ai

| Mad1 a răspuns:

Mergi la medic. Si numai manca carne, carne ticata mancare grea si bea ceai de galbenele. Pe. mine in 2 zile m-a lasat de la el. Sanatate