| anonim_4396 a întrebat:

Sunt balonata de o luna cred, deci senzatia asta nu dispare, am scaune zilnice si normale, nu inteleg de ce imi simt stomacul greu si burta asa umflata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Asa cum scrie si in josul acestui chenar: Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat.
Deci recomand cu incredere specialitatea denumita gastroenterologie.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident, esti imbalanota doar de la ce manaci zilnic!
Pentru urmatoarea luna elimina din hrana zilnica urmatoarele:
painea, orezul, fainoasele, pastele, pizza, laptele, branza si sucurile.
Fructele proaspete se mananca numai INTRE mesele principale cu mancare, la 2 ore inaintea sau dupa masa de mancare, ca sa nu fermenteze in stomac.
Intoarce-te peste 1 luna, dupa ce ai tinut strict interdictia de mai sus si spune-mi cum te simti.

| alina2k18 a răspuns:

Incearca un regim fara fructe si legumele consuma-le doar gatite nu crude.
Vezi ca si lactatele pot balona. Bea apa suficienta cu inghitituri mici nu jumatate de litru o data pe nerasuflate.
Vezi ce se intampla dupa 2-3 zile si poate gasesti alimentul care te baloneaza.
Otherwise un consult la medic.