| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti insarcinata in prima luna poti sa sugi burta incat sa para ca ai un abdomen plat? Mentinonez ca nu sunt sigura de fapt nu cred ca sunt insarcinata big grin bine sunt cam balonata pentru ca trebuie sa-mi vina ciclul... deci cand nu sug burta e mai umflata dar e din "cauze normale" adica asa e mereu cu o saptamana inainte sa-mi vina big grinbig grin

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In prima luna de sarcina, burta nu ti se umfla nici un milimetru. Eventual te mai balonezi, dar tine cont ca la 30 de zile de la conceptie, fatul e cat o boaba de mazare, nu ai avea cum sa-l simti sau sa-l vezi, oricat ti-ai suge burta.

lolita
| lolita a răspuns:

Incepand cu a treia luna de sarcina incepe sa se cunoasca putinsi chiar si atunci poti zice ca esti balonata. probabil acum este doar impresia ta.

| *Lyttle.me* a răspuns:

Pai daca mentionezi ca asa e inainte cu o saptamana sa-ti vina inseamna ca nu estihappy. Poti sa-ti dai seama daca esti insarcinata si de la simptome. daca ai greturi.ameteli mai mereu...si daca nu-ti vine menstruatia de mai mult de o luna, atunci sa-ti faci probleme.parerea meahappy.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai da nici nu se observa in prima luna. ori te`ai ingrasat. ori e de la ciclutongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceeasi intrebare o pun si eu ciclul mi-a venit in fiecare luna nu chiar regulat dar a venit (niciodata nu mi-a venit relulat) am facut un test de sarcina dar a iesit negativ simptomele nu le am insa in ochii mei burtica creste se poate sa fiu gravida.si testul sa fi gresit? apropo prietenul meu ma asigura ca nu am cum sa fiu deoarece nu s-a terminat in mine.