| Pangarus a întrebat:

Sunt bune servetelele pentru ochelari W5 Glasses Wipes pentru lentile de plastic? Mi-am schimbat ochelarii si mi s-a spus sa nu folosesc servetele care contin alcool si pe cutiuta asta nu scrie nimic despre ce au in ele. Dar in schimb scrie ca sunt recomandate pentru lentile de plastic, de sticla si cu oglinda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SweetChildOAxls a răspuns:

Eu am folosit si ochelarii nu au patit nimic, dar nu ramane foarte curata lentila; are destul de multe urme. Este mai recomandat sa speli lentilele ochelarilor cu apa si sapun lichid. Sau ii poti sterge cu acea laveta speciala pe care o poti cumpara de la magazinele de ochelari.

1 răspuns: