| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt bune smoothie-urile și sucurile obținute din fructe la storcător/blendere? Beți așa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YourFriend a răspuns:

Daca sunt bune? Cele mai!
Sunt si sanatoase, dar bineinteles, nu in exces.
Poti crea cam orice fel de smoothie, dar de obicei se pleaca de la o Baza si se adauga la ea. Baza ar fi cam asa: rupi 1-2 banane in bucati, pui lapte la alegere (de vaca, de soia, de migdale, etc) cam cat sa le acopere.
Baza o poti lasa asa, si ai clasicul Banana milkshake, sau poti adauga un pic de praf de cacao, sau o jumatate de mar, sau o para, sau si un mar si o para, cerul este limita laughing

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Daca e facut de tine acasa, sunt cele mai bune, cele mai sanatoase.
Dar daca ii adaugi produse nesanatoase (de ex. lapte (vaca, soia, etc) din comert, care sigur are conservanti), ai stricat totul.