Întrebare recomandată | joker46 a întrebat:

Sunt ceaiuri care ajuta la slabit? A luat cineva si a slabit mult dar s-a ingrasat dupa la loc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Yong Kang. Ajută dacă nu te îndopi cu mâncare.

| AdioTPU a răspuns:

Acele ceaiuri nu au nici un efect dacă nu sunt însoțite de o dieta echilibrata, alimentație sănătoasă, somn bun și mișcare.

| joker46 explică (pentru AdioTPU):

Dar exista pastile de slabit? Eu unul iau morcovi ca astia nu au efect si taie pofta de mancare dar pastile or fi?

| Namun a răspuns:

Bună!

Așa zisele ceaiuri de slăbit sunt doar baliverne... Din păcate sunt menite pentru a ușura buzunarele unor persoane aflate în situații delicate.
Nu sunt bune, ele te ajută doar să elimini apa din organism și îți dau falsa impresie că te ajuta la topit kilograme când te fapt te deshidratează. De asta te trezești cu un kg sau două în minus.
În trecut am apelat și eu la ele, sincer regret căci nu s-a întâmplat nimic miraculos peste noapte...
Cel mai bun mod de a scăpa de kg rămâne sportul și alimentația. Până și mersul pe jos face mai multe minuni decât așa zisele ceaiuri miracol...
Sfatul meu e să nu te lași păcălit de reclama pe care o au, nici nu știi ce conțin mai exact și cât de dăunătoare sau folositoare sunt pentru propriul organism. Eu din păcate am ajuns să îl otrăvesc, iar cu sănătatea nu e de jucat în niciun chip.

Numai bine și multă sănătate îți doresc!