| lucyana220 a întrebat:

Sunt diagnosticata cu boala crohn... ce medicamente pot lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| J7anine a răspuns:

Http://digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/crohns/#treatment ...sau te duci la medic!

3 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Ia medicamente naturile de la calivita international

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sufar de aceiasi boala crohn de 11 ani si urmez cu imuran, dar tu trebuie sa vb cu un doctor de specialitate pentru a lua medicamente, ca este foarte periculoasa aceaste boala.

| mutascu a răspuns:

Vezi mai multe despre boala Crohn aici: http://www.cancerlacolon.ro/boala-crohn-maladia-crohn-sau-sindromul-crohn/ tratamente sunt de mai multe tipuri, deci in functie de cat de avansata este boala se va recomanda tratament, citeste aici despre toate tratamentele impotriva bolii crohn http://www.cancerlacolon.ro/tratament-boala-crohn/