| Cdzgariat a întrebat:

Sunt disperata.Am rubeola de 8 zile.Alaitaieri mi-au trecut petele si azi iarasi imi apar pe fatasad. E ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eandopuncttk a răspuns:

happy este normal nu te speria
Contagiozitatea este cu 6-8 zile inainte de eruptie si cel mult 7 zile dupa aparitia acesteia.
asta inseamna ca in maxim o saptamana o sa iti treaca

7 răspunsuri:
| corinusdeplus a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......german_652 Citeste aici poate primesti vreun raspuns si insanatosire grabnica!

| Bradster a răspuns:

Ai stat macar o saptamana in casa?

| Cdzgariat explică (pentru Bradster):

Da la caldurica.nu am iesit deloc afarasad

| LionelAndres a răspuns (pentru Cdzgariat):

2 saptamani a stat sora mea in casa cand a avut rubeola

| Cdzgariat explică (pentru LionelAndres):

Ok nu sunt singura:-s da sora ta ce varsta are daca nu te superi:-s ca cica depinde si de varsta.eu am 16happy

| LionelAndres a răspuns (pentru Cdzgariat):

Ea 17