| anonim_4396 a întrebat:

Sunt doua saptamani de cand astept menstruatia, mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ! Nu am nici un fel de pofte, dar mananc foarte mult, nu ma doare nimic nu am greturi... care ar ptea fi motivul intarzierii menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

E o dereglare hormonala, poate ai fost racita, poate ai fost prea obosita sau stresata, motive pot fi multe, dar un control la un ginecolog te-ar putea ajuta si poate esti intr-o perioada in care apetitul iti este mai dezvoltat si atunci mananci mai mult si mie mi se intampla

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se mai intampla sa intarzie atat si nu neaparat din cauza unei sarcini nedorite, stresul, alimentatia si dereglarile hormonale pot fi eventuale motive

| MaurSEF a răspuns:

Dereglari hormonale,nu esti nici prima persoana,dar nici ultima care se sperie din cauza asta,daca spui ca testul a iesit negativ,atunci e bine,se intampla sa; ti vina ori prea repede, ori mai tarziu, sa fii sigura, mai poti face un test, sper ca stii cum se procedeaza.