| MoNyKa66 a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata! Menstruatia trebuia sa-mi vina in 12 numai.De ce vine asa mult, trece prin tampon, chiloti si pantaloni.E normal ca la 11 ani sa vina asa mult? E ceva grav? Daca cumva stiti ceva mai mult, va rog ajutati-ma! Sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Du-te şi vorbeşte cu mama ta despre asta.

| Piinkyy a răspuns:

Stai iubita calma ca si mie prima data mi-a venit in clasa a4a si eu m-am speriat dar nu e nimic grav la orice fata/femeie curge.nu te speria si nu vine regulat la toata lumea intarzie chiar si luni.

| MoNyKa66 explică (pentru Piinkyy):

Nu e prima oara :-|

| Piinkyy a răspuns (pentru MoNyKa66):

Crede-ma ca si eu ma speriasem la un moment dat. daca chiar u esti sigura ar trebui sa vb cu mama ta sa te duci la un ginecolog dar nu cred ca ar fi nevoie. poate depinde de coprul fiecaruia

| Lyy a răspuns:

Sati calma nu e nimic grav, si eu am 11 ani si mi-a venit menstruatia si patesc la fel.asa e la inceput nu ai de ce sa-ti faci griji