| zuzi a întrebat:

Sunt insarcinata in 19 saptamani si mi-a aparut o intoxicatie alimentara sad adica niste pete rosii pe piele care ma mananca.Intrebarea mea este daca imi poate afecta sarcina si copilul aceasta intoxicatie alimentara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, copilul nu va fi afectat. E bine, totusi, sa te vada medicul de familie. NU cred, insa ca este vreun risc real.

Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un consult ginecologic, s-ar putea ca ginecologul sa iti indice un consult interne si niste analize.

| tyana a răspuns:

Zuzi mergi urgent la medic!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la medic si nu intra in panica, se poate rezolva.

| BruneTTe a răspuns:

Nu cred ca cineva de aici iti poate spune. fugi repede la doctor ca numai el iti poate spune care e problema. sper sa fie bine!

| iuli a răspuns:

Daca ti-au aparut pete, e destul de rau. Ar trebui sa mergi de urgenta la medic.

| roco a răspuns:

Depinde de la ce... o fosta prietena de familie care a fost i ea insarcinata a murit deoarece a mancat niste fructe care nu erau prea bine spala-te