| anonim_4396 a întrebat:

Sunt metode viabile de albire a dintilor? Nu la dentist, de facut acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| LilyOfTheValley a răspuns:

DA.Gasesti atatea. de la Colgate(colgate max white, colgate whitening) pana la Blend-a-med si tot felul de geluri sau prafuri pentru albit dar ai grija ce alegi. cel mai ieftin si SIGUR e cu bicarbonat (Inainte de periajul dentar, pune cateva grame de bicarbonat de sodiu pe periuta de dinti si freaca cu blandete. Insa, nu il utiliza mai des de o data la 10 zile, deoarece fiind un produs abraziv poate deteriora smaltul natural al dintilor.) sau zeama de lamaie dar nu des. Sper ca te am ajutat!

| TrixLove a răspuns:

Incearca cu bicarbonat, sare sau cu ulei de masline. Mie mi-a mers si e destul de bun. Pui pe periuta de dinti, pe de-asupra pui pasta si vei vedea diferenta in cateva zile. Pastele alea de dinti care zic ca inalbeste dintii in nu stiu cate zile... e o chestie de vanzare. Nu e pe bune. Probabil ca face ceva minuni, dar nu peste noapte. Incearca totusi cu bicarbonat de sodiu. E 100% sigur.

| madalynamadyy a răspuns:

Eu ma mai spal cu sare si mi s-au facut foarte albi eu flosesc aceasta metoda incearca Funda?

| justme_4720 a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu ajuta la inalbirea dintilor.

| grosudana a răspuns:

Eu cel mai bine zic in loc sa te chinui cu metode babesti si sa dai banii la stomatolog pentru un efect de albire mai bine reduci snacksurile,vinul,tutun, cafea, etc si ai incepe sa mananci sanatos si te speli mai des pe dinti

| Alecsa4u a răspuns:

Da.big grin.Dar cel pe care ti-l voi propune sa stii ca va avea un gust cam aiurea. Apropo faci gargara.si scuipi.adica NU INGHITI.Bicarbonatul de sodiu.winking

| NuMaCheamaToni a răspuns:

Spala-te dimineata, dupa-amiaza si seara pe dinti si o sa-i ai albi!

| Mihairzv a răspuns:

Pentru rezultate rapide si vizibile incercati http://albire-dinti.com