| inna07 a întrebat:

Hei! Ziceti-mi niste metode de albire a dintilor dar fara sa ma duc la dentist

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Niste sare pe ei.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Citește aici:
http://www.eva.ro/......40734.html
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
http://m.protv.md/......etode.html
De asemenea, te sfătuiesc să urmăreşti şi acest videoclip http://www.youtube.com/watch?v=yDlZN40irTI
Te pup!

| Ramo137 a răspuns:

Pasta de dinti! ori niste sare de lamaie si cu niste bicarbonat de sodiu intr-o lingura, si te speli, dar nu foarte multa, ca s aiti ajunga pentru o spalare. o sa ii ai mai albi dupa 4-5 spalari ( nu mai multe!) bafta funda? ^^

| Andreea0612 a răspuns (pentru Ramo137):

Nu prea cred ca e adevarat daca te speli pe dinti cu bicarbonat de sodiu sau sare de lamaie o sa se inalbeasca. Ii face mai curati dar de inalbit nu prea cred.
Ai incercat tu asta si a functionat?

| Ramo137 a răspuns (pentru Andreea0612):

Am aflat asta dintr-o emisiune si au folosit-o diversi oameni. daca vrei nu o face, am zis doar ce stiam.
a, se mai ingalbenesc de la medicamente sau de la tigari... ori de la mancarurile foarte grase.

| Andreea0612 a răspuns (pentru Ramo137):

Da,asta ii adevarat ca se ingalbenesc mai ales de la tigari.
Am auzit de la cineva ca si-a inalbit dinti cu o solutie toxica (din Italia) care se pune la ghiuveta, wc si la cada sa se curete tubul ala laughing Si chiar a functionat.
Dar nu recomand nimanui sa faca asta fiindca daca inghiti putina solutie cine stie ce se poate intampla.

| Melany8 a răspuns:

Spală-i cu blenda-med
clătește-i cu sodă de mîncare
mănîncă cît mai multe fructe și legume-mere, țelină, morcov
bea vitamine cu calciu

| Geoツ a răspuns:

I se zice pasta de dinti. E chiar o metoda atat de putin cunoscuta? laughing

| iuliaa9974 a răspuns:

Freaca-i cu sare.
Sau cand te speli pe dinti presara, peste pasta de dinti, niste bicarbonat.hee hee

| Nelutzu2000 a răspuns:

Incearca sa nu bei cafea si de 2-3 ori pe saptamana bicarbonat de sodiuwinking