| TimTom a întrebat:

Sunt minor la 13 ani si am niste probleme cu urinarea; (Nu am nici o boala sexuala deoarece nu m-am culcat cu nimeni). Parinti stiu de problema dar nu au timp sa ma duca la ginecolog. E voie sa merg pe cont propriu la ginecolog? Si daca nu, niste sfaturi cum sa ma tratez singur, acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ginecolog merg fetele, nu baietii. Tu unde te incadrezi?
Trebuie sa mergi cu unul din parinti pentru ca esti minor. Nici card de sanatate nu ai.

| alina2k18 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medicul de familie si de acolo iti da trimitere la urologie.
Sa isi ia o zi libera un parinte si sa mearga cu tine.
Nu poti merge pe cont propriu la 13 ani.
Daca ai o problema urinara sau orice alta problema a tractului urinar /rinichi etc nu incerca sa te tratezi acasa mai ales ca esti si mic si in crestere.

| giyongchyz a răspuns:

Ai 13 ani totuși, nici buletin nu ai. Trebuie să mergi însoțit de unul dintre părinți dar la urolog, nu la ginecolog. Nu ai cum să tratezi problemele astea singur, vorbește cu unul dintre părinți, cum să nu aibă timp?