| Silvia93 a întrebat:

Sunt oarecum constipata,ies greu la baie, si cand ies am un scaun inchis la culoare - negru si abia iese...chiar doare.
De la ce poate fi? Pe net am citit ca poate fi de la medicamente (de 18 zile iau clorzoxazon si ibuprofen pentru intindere de muschi).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! De cit timp esti constipată? Incearcă sa bei multe lichide, ceaiuri, ciorbe, vezi ce scrie pe acele medicamente pe care le i ei, citeste la reactii adverse, daca tot continuă constipatia si durerile cind faci treabă mare, ia niste dulcolax, mănincă multe fructe, ceva usor, evită brinza pîinea si alimentele care constipă, după ce ti faci nevoile, spală te bine, si da cu o cremă sa nu faci rană, că te va durea groaznic. Multă sanatate. Si numai bine.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba-ti alimentatia.Mai putin fast-food si consuma lichide mai multe.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum te simti? Cum m ai iesi la wc? Mersi.

| Silvia93 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Chiar daca esti ciudat cu pantofi si ce fetishuri ciudate ai ti-am dat funda
era de la medicamente, am scapat in 3 zile happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Silvia93):

Deci am avut dreptate nu? Cu medicamentele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, si iarta mă te rog, daca te am suparat cu ceva. O zi bună, cum te simti?

| ubox7007 a răspuns:

Eu pentru deconstipari beau lapte cu mere, cirese si alte chesti, sau incearca energizant cu suc de mere laughing. Bea multe lichide si serios? medicamente pentru o intindere de muschi? Ceorba iti ofera o gramada de vitamine, care o sa iti faca mult mai mult bine la o intindere de muschi decat orice medicament + niste stretching. Maine poimaine se vor da medicamente si pentru faptul ca te-ai zgariat in foia de la carte.

| Bellee a răspuns:

De obicei in reteta preparatului medicamentos e numaidecit indicat efectele lui daca e din cauza lor trebuie sa scrie.