| zooooza a întrebat:

Sunt putin ingrijorata.Am 14 ani si in urma cu cateva saptamani mi se misca o masea, astazi mi-a cazut maseaua dar pare putin "ciudata". Adica pare putin rupta.Este normal ca la 14 ani inca sa imi mai cada masele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

Bine inteles, este normal.
Daca zici ca e ciudata, adica rupta, se poate sa se fi rupt niste margini si sa fi crezut ca e ceva.nu stiu...Dar nu e ciudat.
AA..Si varsta nu conteaza, eu una am o prietena a carui mesele nu i-au cazut (si sunt cele de lapte si are tot 14 ani). Parca i-au 2 in total.
Si a mers si la medic dentist si i-a scpus ca trebuie sa asteopte sa se zgatie.
Daca mai ai nevoie si de altceva intrebama.
Succes. Funda?

2 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Probabil este maseaua de lapte, se mai intampla sa fie si intarzieri.Dar, pentru orice eventualitate, ar trebui sa mergi la un stomatolog.

| RadikalGamer a răspuns:

Nu e nicio problema daca iti cade maseaua la 14 ani. Tatalui meu i-a cazut prima masea in armata (20 de ani).
Faza ca ti se pare tie ca e putin rupta, incearca sa vorbesti cu pparintii, poate te duc ei la un dentist. Bafta! big grin