| zuzuliciouss a întrebat:

Sunt slabuta 50 kg (1.65), si am o nelamurire, am luat vitamax. etc etc, in dorinta de a ma ingrasa, dar nu au dat rezultate prea mari. acum am inceput sa alerg in fiecare zi, seara, uneori chiar si dimineata, si am mult mai mare pofta de mancare. Dar as vrea sa stiu daca ma pot ingrasa, desi eu alerg zi de zi, pentru ca din cate. stiu prin 'alergat slabesti big grin. si nu as vrea laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vai vai, ce oameni, vor sa se ingrase ca apoi sa regrete si al mai mic gram pe care l-o pus pe ele. :|
Nu-ti dau eu un sfat, te trimit la cineva competent: http://www.mypyramid.gov/
Adica unul iti dau: continua sa alergi, este sanatos. :)

| εїз a răspuns:

Păi, în primul rând prin alergat slăbeşti foarte mult, depinde cât timp alergi.
Şi cred că este foarte bine pentru tine.
Silueta ta, mai trebuie să pui vre. o 4 kilograme, dacă te deranjează aşa mult greutatea, fugi la un nutriţionist.
Pa, pa

| ShiNee a răspuns:

Eu am 1. 64 si 48-49 kg. mie mi se pare mult pentru mine :O iar tu vrei sa te ingrasi stai asa ca esti foarte bine. daca nu esti dezvoltata nu inseamna ca esti slaba.Sa nu cumva sa te ingrasi si apoi sa nu stii cum sa dai jos burtica sau mai stiu eu ce.

| Bi.Dam a răspuns:

Mie nu mi se pare ca la 1. 65, 50 kg sunt putinewinking adica eu am 1. 70 si 54winking eu spun sa te mai inalti. fa un sport:inot, voleiwinking dar asta e parerea mea.

| Byushka a răspuns:

Draga nu te mai obosiwinking. si eu am aceeasi problema am 47 de kg si 1, 60 happy am luat si eu calciu si tot felul de vitamine date de medic. dar mama mi-a zis ca e din cauza menstruatiei, daca menstruatia te tine inntre 4-5 zile nu te poti ingrasa. in schimb te vei ingrasa tare dupa nastere