| InYourMind a întrebat:

Supele instant sunt sănătoase? Poți avea probleme daca mănânci un plic pe săptămână?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
2. Nu.

| doctorandus a răspuns:

Astia ofticati pe chimicale au probleme cu capul (chimiofobie).

| Alverto a răspuns:

Adrian aberaza. Singurele alimente sănătoase din magazine și mareile super-market-uri sunt cele pe care scrie organice sau bio, doar că ele sunt mai scumpe. Dar asta vrea și sistemul, sa te îmbolnăvească cu alimentele bune la gust dar total nesănătoase, iar după sa ii cumperi medicamentele cu traista. Daca nu acum, la bătrânețe fiindcă corpul va avea de suferit pe termen lung. De ce crezi că 95% din bătrâni iau medicamente cu pumnul? Pentru că nu au avut un stil de viață sănătos în tinerețe. Cum spun ei că nu erau prostii pe vremea lor, dar tot ei iau medicamente cu pumnul acum. Asta pentru că pe vremea lor nu existau mai ales în România alimente 50-100% bio așa că nu aveau de unde alege. Asta se întâmplă și în prezent, dar acum există. Dar doar cine-i deștept știe ce să cumpere. Pe termen scurt nu se vad problemele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mori de la atat.

| existential a răspuns:

As vrea sa fie sanatoase, dar din pacate daca te uiti pe ingrediente, apar dubiosenii.
Si chiar daca ar fi ingredientele ok, eu tot nu as avea incredere in producator. Adica le omite intentionat pe cele nesanatoase. Legile sunt usor de fentat la noi.

| Olsen a răspuns:

Sunt cancerigene dacă le consumi frecvent.
De ce folosești fostul nickname a lui 'inyourmind' actuala demonlord?
Ești fata sau băiat?
Câți ani ai?
E ieftina și gustoasa dar dăunează organismului, odată la 2 săptămâni e ok.

| InYourMind explică (pentru Olsen):

Folosesc ce nume vreau, nu-ți place, treci peste
Data viitoare o sa folosesc numele tăuwinking

| Olsen a răspuns (pentru InYourMind):

Ok :*