| doinaaa1 a întrebat:

Te ingrasi de la banane?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Bananele sunt bogate in calorii si carbohidrate si tocmai de aceia cred ca ele ingrasa.

| noktambul a răspuns:

Nu, dar consumate in exces constipa!

| cristiancristir a răspuns:

In general te ingrasi de la orice mananci pe saturate. In general trebuie sa mananci putin si sa faci miscare.

| Alien a răspuns:

Da !

| Princessee a răspuns:

Nu cred. Oricum mie nu mi-ar pasa. Bananele sunt favoritele mele. laughing

| alejinxique a răspuns:

Nu ingrasa. Smochinele ingrasa de exemplu. Mananca linistita happy. Ai vazut maimuta grasa pe discovery?

| fetita97 a răspuns:

Da

| adelynaa a răspuns:

Da. ingrasa
da dc nu mananci ft. des nu va fi nici o problema
incearca alte fructe cum ar fi eu stiu... mere kiwi portocale strugurii:X:X

| heise a răspuns:

Am auzit ca se poate. Dar nu te trezesti acum ca ai pus 5 ca pe tine. Ci doar putin, cred ca depinde si de ' suma ' pe care ai mancat-o. Aici nu stiu bine. O sa ma mai documntez si poate revin cu un alt raspuns.
Ja ne '

ps. si mie imi plac bananele :X

| Lavy_5428 a răspuns:

Eu am auzit ca sunt singurele fructe care ingrasa si nu le folosesc... As fi si eu curioasa...

| sheryn a răspuns:

Da, mai ales daca mananci mai mult de 5 intr'o zi

| Bubles a răspuns:

Nu