|

Te poti simti slăbit si somnoros daca iei prea multe medicamente?

4 Raportează Evaluează
Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Depinde ce medicamente iei. Unele, chiar si in dozele recomandate, produc destule efecte secundare.

3 răspunsuri:
| a răspuns:

Da, sunt medicamente care produc somolenta
mai ales diazepam si somnifere, adica produc somnolenta DUPA ce ai dormit si te-ai trezit (ca si cum nu ai fi dormit)

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Nu daca le iei la indicatia medicului in cadrul unui tratament ce presupune administrarea de mai multe medicamente pentru afectiunile tale si NU ai efecte adverse.
Da daca faci supradoza.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru alina2k18):

Le i-au dupa schema facuta de medic...

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează