| anonim_4396 a întrebat:

Tetraciclina este sau nu buna pentru durerea de masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Nu poți folosi orice antibiotic,logic. Tetraciclina are rolul de a elimina puroiul și infecția, nu îți calmează durerea. Pentru asta, întreabă la farmacie ce ar fi bun. Eu luam augumentin și îmi calma durerea.

Numai bine.

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cel mai bine ar fi să vorbeşti cu un medic stomatolog. Şi da, pe post de antibiotic, tetraciclina este bună. Dacă doreşti un calmant, cumpără Aulin, este foarte bun.
Sănătate!

| ellamarin a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/medicamente/tetraciclina-capsule aici poti citi despre intrebuintarea tetraciclinei

| caractere a răspuns:

Pentru a elimina infectia pot folosi orice antibiotic? Va intreb deoarece am citit prospectul l tetraciclina si nu imi reiese ca ar fi bun si pentru masele.

| nextlevel999 a răspuns:

Antibioticele sunt doar pentru a elimina puroiul sau infectia
pentru durere iti trebuie un calmant

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Dar nu e buna tetraciclina deloc, eu am avut un mic abces care apucase sa imi apara, chiar in ziua cand trebuia sa imi fac detatrajul...si acum, dupa 5-6 zile de cand am fost la stomatologie, il mai am, ca doctorita mi-a facut reteta pentru tetraciclina...normal pana acum trebuia sa imi treaca infectia, dar nu, si am luat azi amoxicilina 500mg, o sa imi treaca in 2-3 zile, maxim! ca mi s-a mai intamplat! deci tetracilina e de rahat!

| DanielaElleena a răspuns:

Amoxacilina e pentru infectie amoxacilina 500 eu am avut si asa mi-a zis dentistul sa iau si mi-a trecutbig grin