| Calinm22 a întrebat:

Știe ceva daca costă ceva daca merg la un psihoterapeut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Cam 200, 300 de lei.

| Werrich a răspuns:

Tarife psihoterapie
PSIHOTERAPIE ADULT - 150 Lei/ Sedinta 60 min
PSIHOTERAPIE COPIL - 150 Lei/ Sedinta 60 min
Psihoterapie Cuplu - 200 Lei/ Sedinta 60 min

| Floridori a răspuns:

Daca esti asigurat, psihoterapeutul este medic psihiatru si mergi cu trimitere de la medicul de familie, este gratuit.

Insa, daca alegi sa mergi la sedinte in cadrul cabinetelor particulare, atunci costa.
In functie de specializare, experienta, localitate, locatia propriu-zisa etc, sedintele pot varia de la 100 pana la 400lei in cazul majoritatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți sa mergi la psihologul scolii este gratuit.

| Obviously a răspuns:

Esri în România unde totul e gratuit ca de aia plătim taxe la stat.