| justme_9661 a întrebat:

Stie cineva un psihoterapeut bun in Bucuresti?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Eu iti pot recomanda vreo 3, foarte buni, pe domenii diferite. Daca imi poti scrie in privat mai multe detalii (pentru ce problema anume, daca pentru o persoana sau pentru o familie etc.), incerc sa te ajut.

21 răspunsuri:
| dy a răspuns:

Intotdeauna, cel mai bun psihoterapeut pentru tine esti chiar tu! Invata sa te cunosti, fii sincer/a cu tine si gaseste-ti calitatile pe care le ai, crede in ele si asta o sa fie inceputul psihoterapeutului tau! Just you!

| Psihoterapeutul a răspuns:

Da, iti pot recomanda eu un cabinet de terapii alternative.
0722. 843. 255/mainivindecatoare@gmail.com

| mikilaina a răspuns:

Buna seara,
Pentru costuri mai reduse si pentru ca timpul este importanta in epoca noastra iti recomand consiliere psihologica online. Acceseaza www.topexperti.ro - este o platforma de comunicare care ofera informatii de calitate si in plus pune la dispozitie serviciul de consiliere prin chat si mail. Aici gasesti terapeuti, poate dintre cei mai buni existenti in Bucuresti. Functioneaza, verificat si testa de mine;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la www.psihoterapeutultau.net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ramona covrig, daca doriti i femeie psihoterapeut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steliana Rizeanu, Clinica Aquamarin. Bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maria Comaneanu - este un psihoterapeut cu care am reusit sa ma relationez, si care spre deosebire de alta experienta de acest fel, m-a facut sa cred ca realmente ma asculta. Continui cu dnsa. si sper ca lucrurile sa mearga pe fagasul pe care simt ca au intrat.
Puteti vedea si pe www.epsiho.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti mai multi pe www.aquamarin.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident, gasesti oameni calificati care te pot ajuta pe www.psihologu.ro, www.hetel.ro si www.copiii.ro

| Dan65 a răspuns:

V-o recomand pe d-na psiholog Lidia Stan - psihoterapeut si psiholog clinician. Are rezultate remarcabile. Datele de contact le puteti gasi pe: www.de-psihologie.ro, avand cabinetul in Policlinica Regiei, B-dul Regiei, nr. 8.

| Dan65 a răspuns:

Da, va recomand un psiholog foarte bun in Bucuresti. Se numeste Stan Lidia si are competente in psihologie clinica si psihoterapie. Ii gasiti datele de contact pe: http://cabinet-psihologie-lidia-stan.simplesite.com/

| LoredanaP a răspuns:

Buna! Iti recomand cu incredere pe Dna. Mina. Si mie mi-a fost recomandata si m-a ajutat foarte mult cu depresia din care nu mai stiam cum sa ies. E tanara si m-am inteles foarte bine cu dansa, e calma si intelegatoare si m-a ajutat cu multa daruire si pricepere. O puteti gasi la contact@psihoterapeutmina.ro sau la 0724 510 687
Multa sanatate!

| ralu_2864 a răspuns:

Maria Comaneanu nu e asa un terapeut bun cum spui. Eu nu am reusit deloc sa ma relationez cu ea. Iti ia banii degeaba.

| ralu_2864 a răspuns:

Jeni Chiriac super terapeut. Nota 10

| irinel_8874 a răspuns:

Steliana Rizeanu lasa multe de dorit ca si psiholog si profesionist. Mai studiati cu cine intrati in legatura.

| irinel_8874 a răspuns:

Este foarte adevarat-studiati cu cine intrati in legatura. De curand am cunoscut-o pe psiholog Stan Lidia care este disperata dupa a-ti lua banii si a face bani din psihologie, cand studiile sale sunt si reduse, dar se crede chiar profesor.

| codrinaiulia a răspuns:

Da,Iuliana Iordache pe mine m-a ajutat.Am avut mult timp atacuri de panica, ea a stiut cum sa rezolve asta, de ceva timp sunt foarte bine.Intra pe www.psiho-hipnoza.ro ca sa-ti faci o parere.

| mariandinu a răspuns:

Da, incearca la: www.psihologpsihoterapeut.ro

| Ipinfo_Show_1978 a răspuns:

Nu toate zvonurile despre psihologi sunt relevante. In functie de ce te inrereseaza, cauta psiholog sau psihoterapeut pe http://www.top-psihologi.ro
Cele bune.

| blondy71 a răspuns:

Ar trebui persoanele care comenteaza la adresa specialistilor sa-si afiseze si identitatea pe deplin, nu doar numele mic, sa ai posibilitatea daca vrei sa ajungi in instanta in cazul in care consideri ca te-a ofensat pe nederept, nu?
Asa poate sa scrie orice, sa denigreze sau sa ridice in slavi fara nici o jena si acoperire.
Acidiatatea si frustrarea unora nu rezolva nimic, doar cat de furioase sunt unele persoane care probabil au probleme personale mai adanci.
Eu zic ca terapeutul cel mai bun pentru tine il alegi punandu-ti urmatoarea intrebare: "Cum as vrea sa fie terapeutul meu?"

| constantaconstanta a răspuns:

Ultima postare este foarte bine structurata si surprinde situatia de fapt din ziua de astazi si in ceea ce ii priveste pe psihologi.
Consider ca aici au fost postate pareri false, rautacioase care ascund in spatele cuvintelor scrise si a unui monitor persoane hidoase caracterial. Mai consider, cu parere de rau ca unele sunt ingrijoratoare, cu atat mai mult cat pare-se sunt de specialitate.
Cautam oameni care fac realmente ceva bun pentru altii...