| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa ma fac, deci astazi mi.am luat o bere la 1.5 si dupa ce am baut.o am mai luat una la 0.5, stiu ca a fost destul alcool, vorbeam la telefon si in timpul asta tata a venit de la serviciu si m.a vazut cu ea in mana, cu sticla de 0.5 litrii, se suparase atat de tare incat si.a aprins tigarea si mi-a zis ca de ce beau....Eu i.am raspuns ca oricine bea,ca eu nu beau de vreun necaz anume, ci din placere, alti prieteni de -ai mei beau de fata cu parintii lor litrii intregi si nu le zic nimic.Era foarte suparat, parca facusem o crima si investiga, ma simteam amenintat. Pana atunci ma simtisem bine si eram super ok.Mai ales ca e vara si toata lumea bea bere.Eram putin ametit recunosc, imi pare foarte rau ca l.am pus in situatia asta. Regret mult ca l.am suparat.Am plans foarte mult pe chestia asta.De multe ori am venit ametit si beat acasa si m.a iertat si sincer nu stiu ce sa fac,eu ma simt super bine atunci cand beau, eu nu am vrut niciodata sa il supar cu nimic. Dupa ceva timp imi cerusem iertare cu lacrimi in ochi, mi.am pus in gand sa nu mai beau niciodata,sa nu imi mai supar parintii,dar parca sunt blestemat,parca lucrurile astea nu se pot infaptui.Dar cred ca asa a fost de cand lumea si pamantul, ca oricat ai incerca sa fie bine, raul tot isi va croi loc printre binele pe care tu il voiesti familiei tale.Off.As vrea un sfat sau o parere referitoare la chestia asta.Ma simt distrus.Acord funda din toata inima.❤

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E vara si e normal sa-ti deshidratezi organismul cu alcool, superb.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sus paharu', jos textila!happy

| 1231242 a răspuns:

Raspunsul este in intrebarea ta

| deeaella a răspuns:

Buna! In primul rand incearca sa te linistesi si sa discuti mai aprofundat cu cineva ceea ce simti...
Uite, faptul ca bei un pahar de bere sau o doza de bere din cand in cand nu este nici o problema dar faptul ca bei pana cand te ametesti deja devine o problema. Faptul ca se intampla asta pentru ca iti place pur si simplu sa bei...nu este deloc ok!
Tatal tau are foarte mare dreptate si este indreptatit sa se supere.
Iti place gustul de bere... atunci bea una cu alcool si restul fara...
Cum te mai simti azi?