| Enescu_Alice_1993 a întrebat:

TPU. am mare nevoie de ajutor am o cațelușa de 5 ani si ea are ernie sau hernie are ceva rotund ca o mingie mica si nu poate face pui asa ca trebuie sa o operam dar nu avem destui bani.A fost in calduri si s-a apropiat de catei unul a atentat dar am intervenit cu un baț.Are pofta de mâncare manânca de 2 ori mai mult si burta nici moale nici tare. Ajutor daca va naște pui o să moară.
Va rog răspunsuri rapide.
Fac ori ce. Va dau si fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pe lumea asta oameni care se duc la culcare flamanzi si tu te ingrijorezi de un caine...

| Enescu_Alice_1993 explică (pentru anonim_4396):

Da pentru ca țin mult la ea. Și avem o mare legătura eu i-am salvat viata si ea la fel. Tu nu ai cum sa știi deoarece poate nu ai un câine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Enescu_Alice_1993):

Scuze daca am fost prea dur.Stiu ca sunt persoane care se ataseaza foarte mult de animale.Ai dreptate, eu nu am caine.
Sper sa se faca bine!