| Ale_Alex_2002 a întrebat:

TPU am nevoie urgent de un raspuns si sper sa fie unul pozitiv! Pisica mea a avut un accident la coada,a venit cu ea jumate taiata nu stiu de unde, doar ca a venit cu ea taiata...Acum vreau sa imi spuneti daca exista sansa de ai creste coda la loc, de vindecare va rog mult astept un raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Random123456 a răspuns:

Ei, nu iti face probleme. Coada nu-i mai creste la loc, era un tesut din carne si oase, nu e ca parul. Dar rana se va cicatriza si nu se va mai observa. Nu va avea probleme cu locomotia, va putea merge linistita, singura problema care ar putea sa existe e ca s-ar putea sa nu mai....cada in picioare, avand in vedere ca la asta ajuta coada: la echilibru si rapiditate, in niciun caz nu are legatura cu mersul simplu. Insanatosire grabnica prietenului tau paros sisi grija de el! happy

| anoniiim1807 a răspuns:

Coada nu o sa ii mai crească insa se va vindeca si totul va fi bine.

| Ale_Alex_2002 explică (pentru anoniiim1807):

Dar o sa o mai poata misca?