| MadalinaZNM a întrebat:

TPU,am si eu o problema,de cateva zile trebuie sa iau antibiotice pentru o infectie,dar nu pot sa le mai iau,ca atunci cand incerc sa le inghit imi vine sa vomit, si acum din cand in cand am senzatia de voma.Ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bubu3579 a răspuns:

Da.Si eu am pățit la fel.Practic nu cred ca poți sa ai ceva.Pur si simplu antibioticele sunt extrem de tari in compoziția chimică, iar organismul uneori nu le poate suporta.Îți recomand sa mănânci ceva înainte sa le iei. Oricum, daca senzația de voma nu dispare, mergi la medic sa îți dea ceva, nu stiu ce sa zic ....Eu in primele zile de antibiotic, îmi era foarte rău dupa nu am mai avut nimic.Acum,depinde...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o infectie, duh.

| MadalinaZNM explică (pentru anonim_4396):

Vai ce m-ai ajutat cu raspunsul asta, mersi pentru nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru MadalinaZNM):

Cu placere!