| EleninNWO2036 a întrebat:

TPU, are ceva daca rup coltisorul ala negru de la gingie ca am o carie la gingie si mi s-a rupt ceva azi dimineata la el ca am tras eu prea tare cu degetu de gingie ca parca simteam ca ma atrage la gingie acolo si la gingie am un coltisor negru care se misca la carie acolo e pe la falca gingia acea si e o carie si are un coltisor negru care s-a rupt dimineata da nu s-a rupt de tot mai e acolo da se misc cand dau cu limba de el da nu stiu ce sa fac sa il rup singur sau sa ma duc la dentist ca mi-e frica de dentist sa ma duc la el m-ai bine il rup singur voi ce ziceti sa il rup singur ca se clatina adica se misca cand trag cu degetu de el la gingie acolo am o carie si e ceva ca un coltisor si se misca si nu stiu ce sa fac sa il rup cu degetu sau sa ma duc la dentist voi ce ziceti sa il rup cu degetu sau sa merg la dentist happy funda cine ma ajuta ce sa fac sa il rup sau sa merg la dentist deci la gingie am o carie si am un coltisor si se misca acel coltisor sa il rup funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cosmin2904 a răspuns:

Daca ai doar bucatica aia... poti s-o scoti singur
dar cand ti se mai cariaza alti dinti sa te duci din timp la dentist ca ti-i repara nu ti-i scoate:d

2 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Deci.coltisorul ala negru,carie,gingie,deget,gingie,coltisor,negru,limba,dentist,gingie,deget,carie,iar coltisor,gingie,Funda,dentist,gingie,carie,coltisor,se misca, coltisor, Funda.M-ai zapacit.Du-te la dentist sa te rezolve cu o cheie ceva.(vorbesc serios-mergi la dentist-la ce-ai scris nu-ti dau mai mult de 9 ani.maxim 10)

| spectral a răspuns:

Salut.Si eu am patit la fel ca tine acum o luna! Si mie imi e foarte tare frica sa merg la dentist desi am 20 de ani ...Am avut si o carie neagra si am rupt cu mana mea! Si acum am rupta o bucata din dinte dar macar numai am carie si nu m-a durut! Deci daca poti sa ti-o rupi singura, fa-o linistit! Respect happy