| HinaOnBike a întrebat:

TPU,de la un timp imi sangereaza rau gingiile si am incetcat sa folosesc pasta de dinti Parodontax dar ate un gust atat de rau incat vomit dupa ce o folosesc.Imi puteti recomanda o alta pasta de dinti pentru sangerari ginhivale cu un gust mai bun, sau vreun alt tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| evowarr11 a răspuns:

Buna, si mie imi sangerau gingiile doar ca nu chiar asa tare, dar am inceput sa folosesc o pasta de dinti de la oriflame cu fluor si nu mai imi sangereaza + ca are si un gust placuttongue

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Parodontaxe cea mai buna sa stii. Are un gust oribil, dar dupa 5-6 spalari nu o sa ti se mai para asa de rau, Scrie si pe cutie ca in timp te obisnuiesti cu gustul. Poti folosi si apa de gura de la parodontax, e tot pentru gingii si aia are un gust bun chiar

| SimonaCristina a răspuns:

Incearca Sensodine...

Răspuns utilizator avertizat
| HinaOnBike explică:

Scuzati greseala gramaticala,, ate,, -,, are,,

| TrolFrezze a răspuns:

Incearca Colgate eu nu am nici o problema cu el

| AlexutzuBaa a răspuns:

Pasta Aslamed sau Bily Diamant, dar nu stiu daca le gasesti cam pe la toate farmaciile, cauta. Acestea sunt cele mai bune. Funda? big grin

| Isabellaaa a răspuns:

Sensodine e foarte bun...mie mi-a recomandat doctorul.stomatolog.incearca