| alexa680 a întrebat:

TPU help.Am facut avort in 31 ianuarie dupa care pana in data de 10 martie am avut doar chiaguri si sangerari apoi pana in 18 secretii maronii sange putin iar in 16 martie contact sexual neprotejat pentru ca asa am cititf pe net ca trebuie facut daca mai exista cheaguri sa se elimine.Problema e ca la un moment dat mi-a venit ceva alb insa nu stiu daca mie sau lui, el zice ca de la el nu, din 2 aprilie si pana acum am facut 3 teste si au iesit negative tfoate, insa menstruatia nu mi-a venit desi dupa calcule trebuia sa apara din 3, oare e din cauza sangerarilor si cheagurilor sau sunt insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
TU când ai de gând să aplici o metodă contraceptivă? Chiar nu ai învățat să te respecți?
El nu te protejează, își dă drumul în interiorul vaginului, trezește-te. Lichidul seminal este de la incolor la alb!
Mergi la un consult ginecologic!
Pa, pa.

| Oana92 a răspuns:

Vai alexa dar tu esti chiar incredibila! esti criminala in serie! cat de departe poate merge inconstienta ta? si eu care ma gandeam ca ti-ai invatat lectia dupa cate ai patit la ultimul avort...

| DNSK a răspuns:

Stai sa inteleg. dupa un avort ai facut-o din nou neprotejat. tu ai nevoie de un spijin psihologic. nu vreau sa te jignesc. ai probleme grave. omori pe banda rulanta, cand altii isi dau sufletele pentru un copil. nu stiu mediul in care ai fost crescuta dar. pulbere s-a ales de tine. cere ajutor. acum! mergi la medic rezolva problema asta si cauta pe cineva sa te ajute pe plan psihic.

| Oana92 a răspuns (pentru DNSK):

De fapt a facut asta dupa 2 avorturi...

| DNSK a răspuns (pentru Oana92):

2 avorturi?! nu cred..pff..ce mai pot sa zic? "doamne iart-o ca nu stie ce face."

| alexa680 explică (pentru DNSK):

Multumesc!

| DNSK a răspuns (pentru alexa680):

Nu ai pentru ce

| DeeaMarry a răspuns:

Mi se pare o aberatie ce ai citit tu acolo pe net. Puteai sa intrebi un doctor, avand in vedere experienta traumatizanta prin care ai trecut. Nu pot sa cred ca inca nu esti constienta de gravitatea greselilor tale.
Du-te la doctor, nu mai astepta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mergi la un consult ginecologic, mai mult ca sigur eşti însărcinată, că vă e lene să folosiţi prezervativ.
Te pup!

| 26Geo a răspuns:

Draga mea,ai o problema grava,pe noi nu ne intereseaza chestia asta,nu tine de noi, nu trebuie sa ne ceri noua parerea, ai cui sa ii ceri parerea, medicului tau, el te poate rezolva.Noi suntem aici pentru probleme tampite, banale, nu cazuri grave ca al tau. Sper sa-ti vina mintea la cap si sa cauti un medic sa te ajute.Bafta

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Numai despre avorturi si sarcini nedorite vorbesti! Tu pe ce lume traesti? Macar stii ce inseamna prezervativ si contraceptie?

| Elly7890 a răspuns:

Ar si ce intrebare zau asa! nu ti-a ajuns odata ca ai ramas gravida si iar ai facut neprotejat si te mai intrebi daca esti gravida? oare cati ani oi avea? si degeaba intrebi aici ca e cam sa stim noi.desi fiecare isi traieste viata cum vrea bine sau rau!

| Music4life a răspuns:

Mergi la un consult, noi nu-ti putem spune ce si cum. Nu mai te lua dupa toate prostiile de pe net.
Bafta!

| Geoツ a răspuns:

Cred ca trebuia sa-ti inveti lectia!

| arsen a răspuns:

Te bantuie copilul care l-ai ucis, nenorocit-o!