| buzeduulci a întrebat:

TPU urgent de ce ma doare sub buric in zona aia cand ma intind sau cand apas in acea zona? ma inteapa raaau
sunt fata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Spune-i mamei tale sau consulta un medic. Poate fii ceva temporar sau ceva grav, ai grija. happy

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Durerea in zona descrisa poate fi de la nivelul organelor genitale sau de la nivelul intestinului gros. Daca persista ar fi bine sa te consulte un medic. http://www.i-medic.ro/......ca-dreapta

| Miauti a răspuns:

E din cauza ca porti pantaloni stransi pe tine sau chilotii. Cand stai mult pe scaun burta apasa pe ombilic, iar cand te scoli te inteapa. Sfat cand te culci nu purta chiloti ci ceva mai larg, poti fave si masaj.

La baieti e mai dureros, intepatura ajunge pana la penis si ii amorteste.

2. Daca apesi in partea dreapta si te inteapa inseamna ca ai gaze intestinale. Sfat renunti la sucuri acidulate.