| Mii_Ca_1990 a întrebat:

TPU! Vreau sa merg la mare. In 12, sau mai târziu, e posibil sa plec, nu stiu sigur si mi-e teama ca îmi va veni menstruația si nu pot sa înot, sa va spun cum îmi vine in fiecare luna: O luna in 20, dupa 15, 13, 17, vine si cu 4 zile intârziere, dar acum in ultimele 2 luni a venit odată in 7, si a 2 luna in 8, si mi-e frica ca acum poate sa îmi vina in 12, mult mai devreme sau mai târziu. Nu vreau sa ii rețin nici pe cei cu care merg din cauza asta, ca nu au destul timp, pe mine ma tine 6 zile! Sunt ceva pastile sa vina mai repede sau ceva? Doar sa vina mai repede, sau e posibil sa merg in 12 la mare si in a 2 zi sa îmi vina? Ce sa iau? Sau ce sa fac? Dau funda! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BeeBia a răspuns:

Folosește ob-uri.
Am auzit că vitamina K poate să întârzie menstruația sau să reducă fluxul menstrual dar trebuie sa vorbești cu un medic.
Eu când vreau sa îmi întârzii menstruația câteva zile iau calciu cu 3 zile înainte să îmi vină.