| anonim_4396 a întrebat:

Transpir foarte mult in zona anala, cum as putea scapa de transpiratia asta? Fac des dus nu se pune problema igienei. Inainte de transpiratie aveam mancarime anala acum doar transpir in zona aceea. Stiti vreun remediu sau care este cauza? La ce doctor trebuie sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Cata sare mananci pe zi?
Si consumul excesiv de sare poate fi o cauza.
Incearca sa elimini sarea din alimetatie. Astept un raspuns.
Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu prea consum multa sare asa transpir eu vara cel mai mult

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca... asa este corpul tau.

| Crackman a răspuns:

Esti obez?

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

Nu pot spune ca sunt gras dar m-am ingrasat cu 10 kg in plus.

| Crackman a răspuns (pentru anonim_4396):

Greutate, inaltime?

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

95 cu vreo 8-9 kg in plus
Înăltime peste 1.80

| Crackman a răspuns (pentru anonim_4396):

Da este vorba de materialul pe care il porti.
Cel mai bine iei ceva mai subtire sau o un kilt.