| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce ma wepilez in zona intima am o mancarime fff mare nici nu pot sa merg pe strada... voi stiti vreun remediu pentru asta?

9 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Exista uleiuri cu care te poti da dupa epilatie, acum depinde si cu ce te epilezi. Daca rezisti, fa-te cu ceara...big grin nu vei mai avea mancarimi! Sau crema depilatoare(dar si asa apar mancarimi cand incepe sa creasca) insa in niciun caz cu bigul, asa este cel mai rau si mancarimi... apoi iritatii...

| yuly_6695 a răspuns:

Nu procedezi corect, nu prin radere, ci prin smulgere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ioi, nasol...nu stiu ce sa spun... poate ti-as sugera sa folosesti o crema intima... dar cum eu personal nu sunt de acord cu asa ceva... zic ca ar trebui sa schimbi modul de epilare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun remediu este sa freci bine bine locul epilat cu un ziar pentru ca nu stiu ce calitati benefice are tusul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sotia mea stie. cand o mananca ...vine la remediu. da tu ai remediu acasa? ca dupa aia poti sa mergi pe strada.inca ce mergi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Există o sensibilitate a zonei epilate.
Nu spui ce fel de metodă de epilat aplici?
După un epilat cu lamă sau cremă este normal să ai aceste mâncărimi (prurit) - firul de păr iese foarte repede la suprafață; dacă folosești ceară sau aparat de epilat (cel pe bază de pensete - îl cureți cu spirt înainte de folosire și nu-l împrumuta este al tău și este absolut personal!) trebuie să dai cu o soluție sau ulei ori cremă antiseptică care combate aceste mâncărimi. Se găsește la farmacie.
O altă posibilitate de a depista această cauză este să mergi la un medic dermatolog și este cel mai indicat.
O cremă pe bază de mușețel și gălbenele este benefică după epilat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii ce se zice... daca te mananca gaseste pe cineva sa te scarpine.
incearca sa dai in jos cu lama nu in sus. Incearca un calmant ceva, ca doar nu o sa stai toata ziua cu mana la pasarica frecandu-te.Ar fi ceva, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa e la inceput incearca sa uiti si epileszate mai des daca nu intreaba un specialist

| augustus a răspuns:

Gasesteti un amator sde dat limbi sa te liga cand te mananca!