| Andrei234141 a întrebat:

Trebuie sa imi scot 2 masele... si mi-e cam frica... a mai facut asta cineva sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Biuta95 a răspuns:

Da, au mai facut.
Nu trebuie sa iti fie frica..incearca sa te rogi la Iisus sa nu simti durerea.
In al 2lea rand, iti face anestezie, deci...practic nu simti nimic.
Ai grija totusi, si asta e valabil pentru toti care merg la dentist, ( eu acum termin, si imi pun aparat ) sa iei Liv52, mie asa imi da mama. Nu regulat, dar...
E foarte bun.
Citeste prospectul pe net.
Succes happy. Iti doresc sa nu te doara nimic la dentist happy

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,inca de multe ori, nu trebuie sa iti fie frica pentru ca iti morteste locul si nu simti nimic

| Azµre a răspuns:

Nu doare, te va anestezia happy Nu te va durea nici după extragere happy

| Latinmoon a răspuns:

Iti va face anestezie sau iti va da cu un spray care te va amorti local si nu vei simti nimic.
Good luck! :* love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te duci fără frică, nu trebuie să-ţi fie teamă, că nu te mănâncă dentistul.
Te pup!

| Mwha a răspuns:

Nu-ti fie frica pentru ca n-o sa-ti mai mearga anestezia. Mie odata mi-a scos o masea care inca se mai tinea intr-un fir si mi-a fost asa de frica incat nu mi-a mai mers anestezia si mi-a facut pe viu. Oricum nimeni n-a murit la stomatolog. Stai calm, e ok.

| Ironicnαme a răspuns:

Ţie îţi e frică de măsele? Că asta am înţeles.

| javiga a răspuns:

Te doare de te caci pe tine, o sa iti bage un ac in masea sa vezi ce tipi si dupa aia o traga cu patentul sa te caci inainte ok?

| KanameKuran a răspuns:

De ce sa iti fie frica?
Ce preferei sa simti o durere mica 2 minute pana iti scoate maselele sau sa suporti dureri ingrozitoare cateva ore(pana dispar temporar)?

| Иαяʋтσ a răspuns:

Nu o sa te doara pentru ca iti face anestezie(dar o face cu acul, iti da injectie in gura)

| DeDoiBani a răspuns:

Stai calm nu te doare iti face o anestezie acolo o sa te temi atata dar nu te doare du-te fara frica

| Evelinaaaa a răspuns:

N-o sa te doara, si eu mi-am scos 2 masele in vara; iti face anestezie oricum.

| ItalianoVero a răspuns:

Depinde ce masele ai, ca daca ai de lapte, ce motiv ai avea sa iti fie frica? oricum iti da cu un spray care te-as sfatui sa nu inghiti dupa ce iti da cu el laughing pentru ca iti amorteste gatul si o sa vrei sa misti si nu o sa simti nimichappy Dupa care o sa iti faca anestezia happy CURAJ!

| loveandart98 a răspuns:

O nimica toata. te anesteziaza