| NuSuntAici453 a întrebat:

Trec la subiect.Martea si miercurea asta am alergat dupa tramvai (impreuna cu alti 2 colegi). Miercuri mananc o ciorba si dupa adorm.Ma trezesc cam la 2-3 ore dupa dar nu ma puteam ridica din pat+m.am trezit cu secretie in gat.Pana la urma am reusit.De aici incolo numai rau.Joi aveam probleme doar cu gatul inghititul fiind greu acceptabil.Vineri ma durea gatul orice faceam inghiteam in sec sau saliva si mi se rupea materie din gat impreuna cu cateva linii de sange pe ea.Sambata imi mai revin-gatul ma lasa si totul pare bine dar acum ma doare urechea stanga de nu pot dormi.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergil adoctorul de familie sa-ti de trimitere la ORL-ist. E singura solutie. Nu lua medicamente dupa "ureche" spuse de niste nespecialisti needucati pe aici pe net. Cu problemele medicale nu-i de glumit!

| Simpatic a răspuns:

Clar ai o infectie si trebuie sa mergi la ORL-ist. Posibil sa iti prescris ceva antibiotic. Oricum trece ceea ce ai tu! Infectia a fost in gat cat despre ureche e posibil sa fie de la curent.
Ceea ce descrii e o raceala serioasa care s-a lasat cu o amigdalita.

| NaomyTommy a răspuns:

Sa mergi la orl, daca nu i-a niste otocalm el calmeaza durerea trebuie introduse cateva picaturi in ureche, multa sanatate...