| IonutCiobanescu a întrebat:

Va salut! De vreo 4-5 zile ma confrunt cu o problema "nervoasa" am o problema cu inghititul in sec, am baut apa, si mi s-a facut gura uscata pentru cateva secunde si tot inghiteam, acum constant parca am saliva sub limba si inghit intr-una, chestia e ca daca fac cumva abstractie de la chestia asta, si uit, nu o mai fac, dar dupa imi aduc aminte si incep iarasi, ce as putea sa fac sa uit de chestia asta? Multi zic ca e tic nervos, ma gandesc si eu ca e la fel. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| HUAWEHUAWE a răspuns:

Salut.
incearcă asa :

Stabilesteti sa stai cu saliva sub limba si ca nu e necesar sa o inghiți.
Apoi cand observi ca ai saliva sub limba, nu ai nimic de facut, asa vrei sa stai.

| IonutCiobanescu explică (pentru HUAWEHUAWE):

E un pic cam greu pentru ca ma ia un sentiment de sufocare in gat indiferent cat ma abtin