| Anonim5084689 a întrebat:

Uitați,am si eu o întrebare despre stres.Stiu ca probleme de stres are mai toată lumea.Dar eu acum un an si ceva am avut probleme uriașe de stres, mi s-a schimbat si înfățișarea într-un fel, mi-a apărut și acnee pe toată fața și eu nu avusem niciodată, plus pete roșii, iritații si eczeme si cearcăne negre sub ochi foarte evidente si tot tenul își pierduse strălucirea și s-a închis la culoare ..si se citea stresul pe fata mea, mai toată lumea se uită ciudat la mine..bine acum nu prea mai am probleme așa de stres..si întrebarea mea este dacă o să îmi mai revin vreodata la cum eram înainte. Dacă o să mai arăt cum eram..Problemele de stres se rezolva vreodata de la sine sau trebuie să merg la un specialist ceva?
Nu vreau să par narcisist sau plin de el dar am fost un băiat foarte frumos si nu o spun eu, lumea din jur o spunea..acum mai nimeni si nici fetele nu se mai uită la mine. Intr-un fel e aiurea
Acum par mai mult un ciudat.
Deci daca ați putea va rog să îmi răspundeți la întrebare ar fi minunat..mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielIlie a răspuns:

Până la o vârstă, cu o alimentație și un stil de viață sănătoase, dacă nu sunt cauze genetice, organismul se poate vindeca ușor. Indiferent de boală și de natura ei, la primele semne trebuie consultat medicul de specialitate! Baftă.

3 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Intrebarea e: de la ce aspecte a pornit stresul?

| Anonim5084689 explică (pentru laSoledad):

Din cauza unei fete am avut problemele cu stresul.îmi plăcea foarte mult o fata dar fetei acestea îi mai plăcea și ei de un alt băiat și din cauza asta eram foarte stresat.e un pic stânjenitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ca lasoledad iti spun si eu, ce te a stresat? Nu prea ai multe de facut dacat sa nu mai ai de a face cu persoana aceea sau posibil sa ai o lipsire fizica, fa o analiza.
Am trecut, stiu ce vorbesc.