| sopranaCadaverica a întrebat:

Ultima mea masa e la ora 18 si consta intr-o banana mare si o manuta de nuci. Ar ingrasa? Dupa 18 nu mai mananc nimic. Fac si sport aproape zilnic. Vreau sa slabesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

3 banane sau un pumn de miez de nuci sunt calorii suficiente pentru o intreaga zi.
Dar daca alergi in mod regulat 2-3km dupa masa de cina, atunci poti slabi.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu te ingrasi in functie de ce mananci la o masa, te ingrasi in functie de cat mananci toata ziua. E putin cat mananci tu seara, cu toate ca carbohidrati+grasimi, sper ca nu mananci asa toata ziua.