| YouandI a întrebat:

Un nutriționist bun în București? Vreau sa slăbesc sănătos, merg la sala de 2 săptămâni însă îmi doresc și un regim potrivit. Am 1.60 și 60 de kg. Nu am avut probleme cu greutatea pana acum, m-am menținut undeva la 50 de kg, pana acum 2 ani când am început o relație și am început sa mănânc numai dulciuri și fast food pentru ca ieșeam mult cu prietenul în oraș. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ravenous a răspuns:

Sfatul meu, documenteaza-te despre 'fasting', 'intermittent fasting' si 'OMAD(one meal a day)'. Daca vrei sa scapi de kg rapid. Multa lume e sceptica dar merita, crede-ma! Am incercat pe propria piele. Am slabit 10kg intr-o luna fara sala, fara pastile si fara sa revina inapoi. E mai mult un stil de viata decat o dieta. Dar merita incercat. Si parerea mea...la inaltimea ta si greutatea ta esti foarte ok.

| YouandI explică (pentru Ravenous):

O sa ma interesez, da apar ca fiind în standarde normale de greutate dar nu sunt obișnuită cu greutatea asta. Felicitări pentru rezultat, e interesant ca te-ai putut menține asa. Mulțumesc pentru răspuns!

1 răspuns: