| Prezidentul a întrebat:

Un tratament naturist/traditional pentru venele iesite in afara? Dupa ce merg la sala trebuie sa beau apa, cat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite,http://www.formula-as.ro/......grele-9997
Te pup!

| Prezidentul explică (pentru anonim_4396):

Mersi, dar imi sunt mai observate mai "bine" in zona mainilor, stau foarte mult la birou, cam 10 ore pe zi... Are vreo legatura cu asta sau cu dusurile calde?
Ai funda de la mine! big grin

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

La un adult trebuie consumat cel putin in fiecare zi cate 2-3 litri de apa.

Desi unii barbati, tineri si nu numai tineri, asa au venele, mai "umflate", din cauza actiunii flebotonice (tonice venoase) a testosteronului; si totusi exista probabilitatea minima sa ai o problema cardio-vasculara, ca sfat, consulta un medic internist pentru a fi examinat.

| SupradozaDeViise a răspuns:

Cam 1-2 litri.

| crystygye a răspuns:

Te deranjeaza cu ceva ca ti se vad venele? Sau ai probleme de sanatate din cauza asta? Venele "iesite in afara" sunt doar pentru ca indicele de grasime corporal este scazut.In general noi sportivi, ne luptam toata viata sa ne definim ca sa iasa toate venele pe noi.Nu numai pe brate, pe tot corpul.

| Prezidentul explică (pentru crystygye):

N-am probleme de sanatate, dar nu vreau sa imi iasa multe... In special am slabit 5 kg in 3 luni...