| xCaTgIrLx a întrebat:

Unde s-ar putea face tratament pentru spate(lombo-sciatica)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Destinatia: BAILE HERCULANE
Factori naturali de cură:
Ape minerale termale clorurosodice, bicarbonatate, uşor sulfuroase; ape minerale termale clorurosodice, bicarbonatate, calcice; ape minerale termale clorurosodice, bromurate, iodate şi sulfuroase; bioclimat sedativ de cruţare cu ionizare negativă a aerului.
Indicaţii terapeutice:
Boli ale aparatului locomotor (afecţiuni reumatismale articulare degenerative, afecţiuni reumatismale articulare inflamatorii, afecţiuni reumatismale abrticulare, sechele după traumatisme ale aparatului locomotor ) afecţiuni sistemului nervos periferic ( pareze, paralizii); afecţiuni cronice ale aparatului respirator (bronşite, rinite, sinuzite, astm), afecţiuni ginecologice cronice, diabet zaharat incipient, intoxicaţii cu metale grele, boli digestive, afecţiuni ale ochilor, sindrom supraponderal.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna seara,
Ar fi bine sa mergeti mai intai la un medic reumatolog, care va va indruma catre o clinica de recuperare medicala. Una dintre clinicele foarte cunoscute de balneologie si recuperare medicala din Bucuresti (unde ati putea face fizioterapie) este la Sp. Filantropia. Daca doriti sa aflati mai multe despre afectiunea pe care ati amintit-o va recomand urmatorul articol: http://www.i-medic.ro/boli/sciatica-lombosciatica-sau-lomboradiculopatia-s1

| imiplacesamergladelfinariu a răspuns:

La Baile Herculane in orice hotel/pensiune/vila gasesti. Si bunica mea are. funda? iti garantez ca acolo se trateaza si la Baile Felix poti.

| MentorMacro a răspuns:

Te asteptam la masaj specializat. Ne bucuram sa va anuntam ca s-a deschis cel mai nou cabinet de detoxifiere colon prin colonhidroterapie. Pentru detalii accesati site-ul nostru www.mentormacro.com, sau puteti trimite e-mail la : office@mentormacro.com, sau puteti suna la numarul de telefon: 0744.34.89.83