| BlackScorpion9445 a întrebat:

Unde trebuie sa ma duc daca vreau sa imi donez niste organe interne? Si ce trebuie facut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, trebuie sa ajungi la morga, cu picioarele inainte, ca asa ajung donorii de organe interne.

Dar te sfatuiesc sa te trezesti al realitate, pentru ca, acum chiar bati campii si nu faci sens.

| BlackScorpion9445 explică (pentru Violleta2022):

Am zis ca vreau sa donez, nu sa vând...

| Violleta2022 a răspuns (pentru BlackScorpion9445):

Dar unde vezi tu ca am spus vanzare? Eu tot la donare de organe m-am referit, care se face dupa ce mori efectiv, ca nu-ti poti dona inima, ficatul sau pancreasul decat daca ai murit, fara ele nu poti trai nici tu.
Singurul organ pe care-l poti dona si care nu te afecteaza, este 1 rinichi (pentru ca ai 2), dar si atunci, trebuie sa o faci in masura in care esti compatibil cu cineva bolnav.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ți s-a terminat berea din frigider?

| relian a răspuns:

Da anunt pe ebay sau nu stiu cauta si tu ceva websiteuri la care se uita straini, daca e sa dai ceva da in afara, aia platesc bine, faci si tu un ban, nu-ti vinzi organele pe 3 surcele.

| AwGenetix a răspuns:

Trebuie doar sa te dai cu capu de perete, pana te razgandesti. vorbesc serios. cum iti vine ideea din nou, ia peretele din nou si rupe-l cu capu. daca gandul asta continua, atunci da anunt pe olx: vand rinichi, plaman si ce mai ai tu de vandut. a doua zi o sa stii tot unde sa mergi si ce trebuie facut. in principiu, te taie ca pe porc si scoate ce vrei sa scoti. nu ai vreo garantie ca nu mori, dar probabil nu iti pasa.