| 85448832235789999 a întrebat:

URGENT! Am băut 2 enerzinte hell, si îmi este ft frig, mă doare burta, fac treaba mare nonstop, acum și îmi vine sa vomit, nu stiu cum sa explic se simte ceva ciudat pe gat cum că aș vrea sa vomit dar parca nici nu as vomita. Ce pot face că stau la toaleta aproape de 40 de min și ceva, am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandradlr a răspuns:

Ai totuși o vârstă mica sa bei asemenea băuturi. Nu sunt bune și dacă nu faci sport nu are rost sa bei asa ceva. Corpul tău îți arată că ai făcut un exces și nu i-a plăcut ce i-ai dat.

| 85448832235789999 explică (pentru alexandradlr):

Mulțumesc frumos am fost pe la domnul doctor de familie și mi-a dat o pastila ceva am vomat și mi-am revenit smr de o sa mai beau eu așa ceva nici nu vrea sa le mai vad mai bine beau apa simpla sau o cola decât să mai beau helluri

| alexandradlr a răspuns (pentru 85448832235789999):

Pai sa nu mai bei ca numai rău îți fac. În unele tari sunt interzise.