| Gexu a întrebat:

Urgent! Am facut niste analize la un cabinet in luna aprilie si analizele imi trebuiesc zilele astea. Nu am mai gasit rezultatele. Daca ma duc la acel cabinet mi le poate da dupa atata timp din nou? Am ramas intr-o baza de date...Va rog mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Regula este să rămână în arhiva cabinetului cel puțin un an de zile. Mergi acolo și cere o copie a analizelor.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, raman obligatoriu 10 ani in baza de date.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Da te duci la doctorul ce ti le a recomandat si te trimite la laborator, apoi vz ca rezultatele adica fisa, trebuia sa lasi o copie laa medicul tau.

| r8driver a răspuns:

Slabe sanse...totusi incercarea moarte narewinking

| LiLlYAnNe a răspuns:

Eu cred ca da.Mai bine sa nu le spui ca le-ai facut in aprilie. pune doar ca vrei sa i le faci.Succes!

| Gexu explică:

Va multumesc! Am fost la cabinet si le-am primit! Mii de multumiri!

| wonderbra a răspuns:

Bine ca s-a rezolvat!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da,ele sunt în baza lor de date. Oar dacă ele au această vechime, să vezi dacă ele mai sunt luate în considerare acolo unde îți trebuiesc acum.

| sabynaaaaaaaaaaa a răspuns:

Poti sa te duci la budimex cu trimitere de la medicul de familie ca in doua trei zile te-ai rezolvat