| shegyi a întrebat:

Zilele astea am citit despre tiroida. Am o intrebare: la analizele de gusa tiroidiana sau analizele tiroidei in general, se poate observa daca persoana la care i se fac analize fumeaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nirocino a răspuns:

Nu se vede daca esti fumator nici pe radiografie si nici pe ecografie ca banuiesc esti tanar si nu fumezi de asa mult timp! happy Bafta!

4 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Nu are cum sa se observe daca nu se face film daca se fac doar analize de sange fara film nu se vede numai daca ai infectie sau diferite probleme cu ea.

| shegyi explică (pentru TudyCFR):

Film in sensul de radiografie?

| shegyi explică (pentru shegyi):

Sau ecografie ehhh intelegi...

| TudyCFR a răspuns (pentru shegyi):

Da in acel sens.