| passenger a întrebat:

URGENT! Am mancat acum cateva ore un macrou si mi-a ramas un os in gat crying Am incercat toate metodele, am mancat paine, am baut apa si tot nu se duce crying Nu stiu ce sa mai fac! Mai grav este ca am si puroi in gat si ma doare ca naiba crying
Ce sa fac? Stiti alte metode?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Du-te urgent la un doctor. Daca spui ca nu se duce cu apa si ai puroi inseamna ca s-a intepenit acel os in puroi. Se poate infecta deci ai grija.

| passenger explică:

E ok daca sun la 112?

| alessia5158 a răspuns (pentru passenger):

Suna,spune despre ce este vorba si cere legatura cu un medic de la ambulanta ca sa-ti spuna ce sa faci.

| Bya132 a răspuns:

Du-te la urgenţă.

| AnneeAnnee a răspuns:

Cred ca ar trebuie sa te duci la un medic...chiar daca nu pare a fi "grav", este destul de periculos...big grin