| Cccccccccccccorina a întrebat:

URGENT VA ROG! am mancat azi peste afumat(cumparat de ala in vid)si nu stiu cum mi-a ramas un spin in gat pe undeva la amigdala dreapta, am mancat paine am facut de toate nu trece, ma doare nu stiu ce sa fac ma inteapa, specifc ca NU vreau sa merg la ORL am citit pe net ca undeva la 4-5- zle iese singur dar as vrea o metoda ma rapida. VA ROOOG crying((

Răspuns Câştigător
| 93Anna93 a răspuns:

Poti incerca sa pui pe cineva care are sange rece sa il scoata cu o penseta, asta doar in cazul in care se vede cu ochiul liber atunci cand deschizi gura. Nu e prea igienic, dar poti incerca cu o penseta pentru sprancene, dupa ce o dezinfectezi cu spirt si ar fi si mai bine sa fie noua, iar persoana sa incerce sa nu atinga decat osul cu ea.

| Cccccccccccccorina explică (pentru 93Anna93):

Am incercat si eu si tata DEGEABAcrying(( nu prea am cum sa nu atng limba...sigh

| 93Anna93 a răspuns (pentru Cccccccccccccorina):

Pfff... imi pare rau! Alta sugestie nu am. Daca vrei a scapi mai repede de el, poate ar fi bine sa iti infrangi teama si sa mergi la doctor.Doctorul il va scoate imediat.Nu vei simti nimic! Ai au pense calumea, mai lungi si nu vei simti nimic.

| Cccccccccccccorina explică (pentru 93Anna93):

Multumesc mult de sfaturi chiar nu vreau a mergcrying acum sa strambat mai rau, in sus nu stiu cum... astept... poate poate o minune

| Cccccccccccccorina explică (pentru 93Anna93):

L-am scosssssss:X:X am bagat o penseta ceva de la spital pana la urma, ma mare, de plastic:X

| 93Anna93 a răspuns (pentru Cccccccccccccorina):

Ma bucur ca l-ai scos!

7 răspunsuri:
| DianaLoveYou a răspuns:

Eu zic sa nu risti sa faci altceva deci mai bine ar fi sa te duci urgent la spital...nu trebuie sa iti fie frica pentru ca doctorii te vor ajuta asa mai am si eu unele prietene le e frica de doctori dar daca esti speriata nu rezolvi nimic asa ca du-te la spital.

| Cccccccccccccorina explică (pentru DianaLoveYou):

Il vad este prins, nu stiu sa explic dar il vad am incercat cu pensata dar ii vine sa vomit, inainte de-a ajunge la el. am citit pe internet ca in vreo 2 zile s-a dus, ori cu mancarea or, sigurel de la sucurile gastrice, plus ca sunt in alta tara nu stiu care-i problema...si mor numai cat vad doctoriilaughing cred intr-o minune ca se va duce singur.